OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Parafia NMP Kiełczów

tel. 71 39 88 585 /607 144 868, adres e-mail: parafia.kielczow@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  4. NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
14.03.2021 r.

1.   Stając przed najświętszym Bogiem przynosimy Mu naszą słabość, grzeszność. On natomiast ogłasza nam radosną nowinę o swoim miłosierdziu, które objawia nam Jego Syn, ofiarujący się dla naszego zbawienia. Z ufnością więc sprawujemy tę Najświętszą Ofiarę.
2.     Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. A zatem połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiliśmy na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
3.     W czwartek:
·        Siostry Koła Różańcowego im. Św. Jana Pawła II i Koła Przyjaciół Radia Maryja zapraszają wszystkich wiernych na Apel Jasnogórski 18.03.2021 (czwartek) o godz. 21:00 na placu kościelnym.
·        Jak też w każdy czwartek po mszy św. wieczornej o 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, a zaraz po tym adoracja w ciszy do godz. 22.00.
Odnowa w Duchu Świętym zachęca do udziału tymi słowami:
Jeżeli jesteś radosny, przyjdź. Jeżeli jesteś smutny, przyjdź. Jeżeli jesteś zmęczony, przyjdź. Jeżeli przygniata cię ciężar, którego nie możesz udźwignąć, przyjdź w czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu. Będziemy przed Jezusem i z Jezusem słuchać o wielkiej Miłości Boga do każdego z nas.

4.     W piątek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. W każdy wtorek marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na wieczorną modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.
5.     Wielki Post  i rekolekcje to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia.
6.     W przyszłą niedzielę, V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Adam Kwaśniewski  duszpasterz akademicki z Maciejówki. Bardzo prosimy i gorąco zachęcamy
do udziału w rekolekcjach, byśmy mogli dobrze przygotować się
do Wielkanocy.
7.     W piątek – Droga Krzyżowa: o godz. 17.30
8.     Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17.30.
9.     Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
·        Wojciech Kosiński zamieszkały w naszej parafii i Natalia Matejuk zamieszkała w parafii św. Anny we Wrocławiu-Widawie – zapowiedź 2
·        Przemysław Zajączkowski i Magda Ćwiek zamieszkali w naszej parafii – zapowiedź 2
·        Dąbrowski Wojciech i Kamaszko Magdalena zamieszkali w naszej parafii – zapowiedź 1