ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM - Parafia NMP Kiełczów

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

WSPÓLNOTA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM
JEZUSA MIŁOSIERNEGO

Jesteśmy katolicką wspólnotą charyzmatyczną o charakterze ewangelizacyjno -modlitewnym.
Uczymy się otwartości serca na Ducha Świętego i na Słowo Boga, który jak mówi tak się dzieje.
Jeśli pragniesz doświadczać życia w obfitości, które obiecał nam Pan, przebywania w gronie tych, którzy trwają na uwielbieniu, życia w budowaniu relacji i bliskości z Bogiem i z ludźmi, służąc sobie nawzajem ZAPRASZAMY.

Istniejemy od 2007 roku.
Spotkania: czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00.
Opiekun: Ks. dr Adam Kaźmierski
Lider: Renata Kopeć, tel.: 607 439 740, e-mail: reniakopec@gmail.com
Wicelider: Małgorzata Szwak, tel.: 605 244 645
Adres e-mail Wspólnoty:wjezusam@gmail.com

Charakterystyka:
18:00 w każdy czwartek Wspólnotową Msza Św. z udziałem parafian
18:30-19:00 Adoracja w ciszy (Kościół)
19:00-ok. 20:30 spotkanie modlitewno-formacyjne z rozważaniem Słowa Bożego (salka parafialna na plebanii).
W każdy 1 czwartek miesiąca (nie ma spotkań w salce) - Adoracja Wspólnotowa Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i posługą modlitwy wstawienniczej.
Jeśli pragniesz skorzystać z tej posługi - kontakt Lider Renata Kopeć - tel. 607 439 740

Wspólnota liczy ok. 15 osób.
W jej ramach funkcjonują:
Diakonia Pastoralna
Diakonia Modlitwy Wstawienniczej – modlitewne SOS (modlitewne SOS)
Diakonia modli się w intencjach kierowanych do członków wspólnoty, podanych przez SMS, przekazanych poprzez stronę internetową wspólnoty www.jezusmilosierny.org.pl
oraz stronę internetową Parafii NMP Różańcowej w Kiełczowie - http://kielczow.archidiecezja.wroc.pl/skrzynka-intencji.html
Diakonia Modlitwy Wstawienniczej – grupa wstawienników, która posługuje indywidualną modlitwą wstawienniczą we wspólnocie, w parafii, na zewnątrz. Modlimy się po spotkaniach wspólnoty w czwartek, w salce parafialnej.
Diakonia Muzyczna - oprawa muzyczna Mszy Św. wspólnotowych, adoracji oraz spotkań modlitewnych.
Diakonia Osłonowa - grupa osób modli się w int. ks. proboszcza, lidera, diakoni pastoralnej, aby Jezus mocą Najświętszej Krwi chronił nas w Swoich Ranach, od wszelkiego zła, a Matka Miłosierdzia otaczała nas płaszczem miłości.
Diakonia Uwielbienia - każda z osób diakonii trwa w osobistej modlitwie uwielbienia Jezusa przynajmniej 15 min. w wybranym dniu tygodnia oraz uczestniczy w tym dniu w Eucharystii w int. uwielbienia Boga w dziełach, które Pan dokonuje we wspólnocie i poprzez nią.
Diakonia Animacji Modlitwy Uwielbienia – prowadzi modlitwę na spotkaniach wspólnoty, na Eucharystii i Adoracji.
Diakonia Proroctwa – diakonia spisuje proroctwa dla wspólnoty, we wspólnocie. Rozważa je, prosi o interpretację Ducha Św.:
- na spotkaniach wspólnoty oraz innych spotkaniach
- przed ważnymi wydarzeniami dla wspólnoty
- na rekolekcjach wspólnoty.
Diakonia Pokutna - w dowolnej modlitwie wynagradza Sercu Pana Jezusa i Maryi za wszystkie grzechy, szczególnie we wspólnocie, parafii, rodzinach.
Diakonia Gościnności – wita nowe osoby, troszczy się o przekazanie im ważnych informacji, wspiera na początku trwania we wspólnocie, dba o czystość w salce, o przygotowanie salki w razie potrzeby na organizowane większe spotkania. Jest pierwsza w przypadku niesienia pomocy osobom ze wspólnoty w różnych trudnych sytuacjach. Przygotowuje propozycje działań wspólnoty - potrzebnych dla tych osób.
Diakonia Oprawy Liturgicznej Mszy św. – przygotowanie modlitwy wiernych (w tym intencji Mszy św., intencji imieninowo-urodzinowych członków wspólnoty), śpiew psalmu i alleluja, procesji darów.
Diakonia Informacyjna strona https://www.jezusmilosierny.org.pl/ – przygotowanie i prowadzenie strony www. wspólnoty
Diakonia prowadzenia Kroniki Wspólnoty – Diakonia odnotowuje w postaci foto kroniki na stronę https://www.jezusmilosierny.org.pl/

__