MAŁŻEŃSTWO - Parafia NMP Kiełczów

MAŁŻEŃSTWO

w CELU załatwienia formlności związanych z organizacją uroczystości sakramentalnego związku małżeńskiego należy:
telefonicznie w godzinach między 18:30 a 19:30 w dni przyjmowania w kancelarii pod nr 607 144 868 umówić się na spotkanie w celu spisania protokołu przedślubnego. Są to dwa spotkania z proboszczem parafii. Spotkanie jest organizowane na 3 mesiące przed planowanym ślubem. Na pierwszym spotkaniu należy przedstawić dokumenty takie jak:

1. Aktualne, tj. z datą do 6 miesięcy wstecz Metryki Chrztu
2. Dowody osobiste
3. Ostatnie świadectwo katechizacji
4. Świadectwo bierzmowania
5. Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej tzw. nauki + Zaświadczenie z poradni rodzinnej
6. Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

Przypominamy, że w celu załatwienia formalności NARZECZENI ZGŁASZAJĄ SIĘ DO KANCELARII PARAFIALNEJ  3  MIESIĄCE PRZED PLANOWANYM TERMINEM ŚLUBU W CELU umówienia się na dwa  spotkania.