CHRZEST - Parafia NMP Kiełczów

CHRZEST

CHRZEST:

Jak zgłosić chrzest w parafii i jakie należy złożyć dokumenty:

w celu załatwienia formalności związanych z organizacją chrztu w naszej parafii należy koniecznie dostarczyć najpóźniej  w każdy poniedziałek na dwa tygodnie przed planowanym chrztem wszysatkie wymagane dokumnety czyli:

1. Wypełniony formularz chrzcielny
2. Zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary (czyli, że dana osoba może pełnić funkcje chrzestnego)
przypominamy, że osoba "świadka chrztu" - nie jest rodzicem chrzestnym, świadek chrztu, to osoba innego wyznania.
3. rodzina która zgłasza dziecko do chrztu, musi być naszym parafianinem, czyli mieszkać na terenie parafii i być zgłoszona w parafii. Jeżeli dana rodzina nie spełnia tych wymogów, prosze kontaktować się celem uzupełnienia tych braków.

4. Jeżeli rodzina spoza parafii, chce abyu dziecko przyjęło sakrmanet w naszej parafii, rodzice powinni dostarczyć zgodę z parafii miejsca zamieszkania na przyjęcie sakrmanetu poza parafią.

Ważne informacje:
Dopiero po dostarczeniu ww. dokumentów, możemy ustalić termin chrztu. Nie rezerwujemy wstępnych dat bez formularza chrzcielnego.
Formularz chrzcielny składamy osobiście (jeżeli są spełnione wymogi, czyli rodzina jest zapisana do parafii, wrzucamy formularz chrzcielny do skrzynki na listy wraz z podanym nr telefonu do kontaktu). Nie przyjmujemy formy elektronicznej formularza.

Uwaga!!! Przypominamy, że wszystkie ww. dokumenty muszą być złożone w kancelarii w komplecie najpóźniej w poniedziałek na dwa tygodnie przed chrztem!!!

DO POBRANIA WZÓR FORMULARZA CHRZCIELNEGO!!!!
Pliki do pobrania: