KSM - Parafia NMP Kiełczów

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM

"Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie - Gotów!"

Hasło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) opisuje pokrótce priorytety wspólnoty.
Na spotkaniach uczymy się, jak służyć Bogu i bliźnim na każdym kroku i nieść wokół dobro. Na dodatek uczymy się nieść Królestwo Chrustusowe w nasze środowiska i dbać o chrześcijańską kulturę.
O nas: Nasz kiełczowski KSM powstał wraz z Uchwałą Zarządu Diecezjalnego w lutym 2021. Jako świeżo założony oddział udało nam się wygrać I Turniej o Puchar Prezesa KSM Archidiecezji Wrocławskiej, a także zająć 2 miejsce w zawodach sportowych organizowanych przez KSM diecezji legnickiej. Spotykamy się co piątki na  Mszy Świętej o 18:00, a później na spotkaniu, na którym omawiamy tematy związane z wiarą bądź bezpośrednio z naszym Stowarzyszeniem. Po tym wszystkim integrujemy się poprzez gry i zabawy, i wracamy do domu. Bardzo pozytywna i przyjazna atmosfera, poznawanie nowych ludzi, wiedza z życia z punktu prawdziwego chrześcijanina - to właśnie gwarantujemy!

Historia:
KSM powstał 5 lutego 1934 w Krakowie. Na początku istniały: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej. Przed wybuchem wojny organizacje te liczyły ponad 250 tysięcy członków.
Po II wojnie światowej KSM został rozwiązany przez rząd PRL, lecz został on reaktywowany i zatwierdzony przez Episkopat Polski 10 października 1990. W tym roku (2021) wspólnota KSM w Polsce liczy około 20 tysięcy członków.