TRANSMISJA MSZY ŚW - Parafia NMP Kiełczów

TRANSMISJA MSZY ŚW

TRANSMISJA MSZY ŚW.
Msza Św. w mediach - JAK DOBRZE PRZEŻYĆ MSZĘ ŚWIĘTĄ ZA POŚREDNICTWEM MEDIÓW?
Aktywne uczestnictwo we Mszy Świętej transmitowanej przez radio, telewizję czy internet wymaga przede wszystkim skupienia. Duchowa łączność mimo fizycznej nieobecności w kościele oznacza nastawienie się na przeżywanie Eucharystii, zjednoczenie z Panem, słuchanie Jego słowa.

Duchowej łączności i aktywnego uczestnictwa w transmisji Mszy Świętej nie da się osiągnąć wykonując równolegle inne czynności – np. gotując obiad, prowadząc domowe rozmowy czy przeglądając Facebooka. Dobrze przeżyta Eucharystia to ta, na której skupimy nasze myśli i zaangażujemy serce, a nie tylko odsłuchamy „przy okazji” czy „w tle”.

• Transmisja powinna być zawsze na żywo – nie można odtwarzać Eucharystii.
  • Dla duchowego uczestnictwa ważne jest również zaangażowanie w śpiew czy odpowiedzi w dialogu z celebransem.
  • Pomocne będzie także przyjmowanie postawy takiej, jak w czasie liturgii przeżywanej w kościele, czyli np. wstając na Ewangelię czy klęcząc w trakcie modlitwy eucharystycznej.
  • Nie mając możliwości przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnie, poprzez spożycie Ciała i Krwi Chrystusa, można Ją przyjąć duchowo.
Na podstawie artykułu ks. dr Krzysztofa Porosło

Często bywamy rozczarowani sobą, innymi lub światem wokół nas, ponieważ różne są nasze osobiste cele.
Uczestnicząc w Eucharystii w postawie uniżenia przed Bogiem, odkrywamy prawdziwą drogę do naszego wywyższenia przez postawy służby i pokory na wzór Jezusa.
Niech ta święta liturgia będzie prawdziwym spotkaniem z tym, który nie rozczarowuje.