Róże z Kiełczowa i z Wilczyc - kiełczów

Wspólnoty > Żywy Różaniec

Róża z Wilczyc i Róża  z Kiełczowa:

Każda Róża liczy dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różnica czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem Tajemnic życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, w ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały różaniec dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO.
Raz w miesiącu członkowie ŻYWEGO RÓŻAŃCA dokonują zmiany tajemnic różańcowych. W naszej parafii:

• Wspólnota Żywego Różańca z Wilczyc: Moderator p. Zdzisława Bodek

gromadzi się w każdy pierwszy piątek miesiąca na wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie  17:30  rozpoczynając rozważania modlitwą różańcową, potem uczestnicząc we Mszy Świętej w intencji Wspólnoty i zmianą tajemnic różańcowych.

• Wspólnota Żywego Różańca z Kiełczowa: Moderator p. Anna Przybyłek

gromadzi się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie  17:00 rozpoczynając rozważania modlitwą różańcową i zmianą tajemnic różańcowych, następnie uczestnicząc we Mszy Świętej w intencji Wspólnoty i zmianą tajemnic różańcowych.

Obowiązki członków Żywego Różańca:

Zasadniczym obowiązkiem jest zapisanie imienia w Księdze różańcowej i odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca, udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w Uroczystościach i Świętach ku czci Matki Bożej.
Rozszerzanie czci Maryi przykładem własnego życia i działalnością apostolską.
Odważne stawanie w obronie wiary, Kościoła i wartości chrześcijańskich.
Udział w pogrzebie zmarłych członków Żywego Różańca i pamięć modlitewna za nich (na przykład nabożeństwo wypominkowe lub zamawiane intencje Mszy Świętych).
Członkowie Żywego różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami osiem razy w ciągu roku, mianowicie:

• w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,

• Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia),

• Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego),

• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca),

• Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym),

• Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia),

• Święto Królowej Różańca Świętego (7 października),

• Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia).